Harry Potter Hodwasrts’a Gitmeli Oyunu


97

Gizemli ve sihir üzerine kurgusu bulunan oyunları sevenler için müjde bir açıklama geldi. Efsane film serisi olan Harry Potter için artık sadece filmler değil, oyun da oynanabilecek. Bunun için tüm hikaye modunun oluşturulması istenmiş, bundan dolayı tüm detaylara dikkat edilmiştir. Mobil oyun olması nedeniyle sadece android ve İos işletim sistemlerindeki telefonları aracılığıyla oynayabileceğiniz yapıya sahiptir.

Harry Potter Oyunu Nasıl Oynanır?

Oyunun en sevilen yanlarından bir tanesi, birinci sınıftan itibaren sürekli olarak hikayenin içerisinde bulunulması ve bu süreyi Harry ile birlikte yaşayabiliyor olmanızdır. Özellikle Harry Potter gibi filmlerin oyunları başarısız olduğu için, bugüne kadar yapılan yorumların büyük bir bölümü de olumsuz olmuştu.

Oyunda mezun olana dek gideceğiniz dersler, burada karşılaşacağınız zorluklar, büyü yapmayı öğrenme evresi, düşmanlarınıza karşı korunma eğitimi veriliyor. Görevler tamamen filmde olduğu gibi sıralı bir şekilde, hikayeden bağımsız olmadan alınabiliyor. Oyun 1980’li yıllarda geçtiği için, Harry Potter ve Harmony gibi karakterler bulunmuyor. Fakat öğretmenler aynı şekilde okuldaki yerlerini almış durumdalar.


Editor

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir