John Romero’dan yeni oyun geliyor!


91

John Romero

Bundan seneler önce zamanın en güzel FPS, shooter oyunlarını geliştiren, o oyunlar sayesinde ismini oyun tarihine altın harflerle kazıyan ve sonrasında oyun sektöründen emekliliğe ayrıldığını açıklayan John Romero sahalara geri dönüyor. Dün yaptığı açıklamalarda şu anda iki tane oyun geliştirmekte olduğunu dile getiren Romero, bu oyunlardan birinin shooter segmentinde yer alacağını, bu tarz oyunları geliştirmeyi özlediğini ifade etti.

id Software’e yaptığı katkılarla tanınan Romero, aynı zamanda Daikatana’nın da geliştiriciliğini üstlenmiş ve bu oyun sayesinde oldukça tanınmıştı. An itibariyle birden fazla proje üzerinde çalıştığını belirten Romero, konuyla ilgili, “Emekliliğimi bıraktığımı ve oyun sektörüne tekrar girdiğimi duyurmaktan oldukça mutluyum. An itibariyle iki farklı oyun üzerinde çalışmaya başladım. Oyunlarından biri için şu an konsept tasarımcı bir arkadaşımla çalışmaktayım ve ana karakterimizi oluşturmayı başardık.” açıklamasını yaptı.

Geliştirdiği oyunun ne olduğu soruları üzerine ise Romero, “2000 yılından beri shooter oyunu yapmadım. Yani an itibariyle yeni bir shooter oyunu geliştirmekteyim.” cevabını verdi.


admin

0 Comments

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir