Metal Gear Solid 5: The Phantom Pain’de yarı açık dünya


116

Metal Gear Solid 5 The Phantom Pain

Daha önce Metal Gear Solid 5: The Phantom Pain için yapılmış olan açıklamalarda oyunun açık dünya temasına sahip olacağı belirtilmişti. Ancak dün yapılan açıklama bu açık dünya temasının biraz farklı olduğunu gösteriyor. Gelen bilgilere göre oyundaki açık dünya sadece görev yapmıyorken geçerli olacak, görev esnasında ise yarı açık dünya diyebileceğimiz bir sisteme dönüşecek.

Efsanevi oyun yapımcısı Hideo Kojima, Metal Gear Solid 5: The Phantom Pain hakkında bilgiler verirken, oyundaki görev yapısından ve açık dünya temasından söz etti. Kendisine yöneltilen bir soru üzerine, normalde harita üzerinde dilediğimiz gibi dolaşabiliyorken, bir göreve başladığımızda ise haritada boş dolaşmanın mümkün olmayacağını açıkladı.

Haritanın dilediğimiz noktasına, dilediğimiz gibi gidebilecek olsak da bunu ancak görev yapmıyorken başarabileceğiz. Hideo Kojima, senaryo modunda hikaye anlatımının önemli olduğunu ve bu sebeple de görev esnasında harita yapısının değişikliğe uğradığını belirtti. Free-roam ismi verilen, dilediğimiz gibi dolaştığımız anlarda ise, sadece yan görevleri ve bazı aktiviteleri yapabildiğimizi açıkladı.

PC, PlayStation 3, PlayStation 4, Xbox 360 ve Xbox One için hazırlanan Metal Gear Solid 5: The Phantom Pain’in çıkış tarihi 2015’in ilk çeyreği olarak açıklandı.


admin

0 Comments

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir