MGS:Ground Zeroes’tan rahatlatan haber


95

MGS Ground Zeroes

Henüz dün bizlere oyun hakkında çok üzücü, hatta sinirlendiren bir haber gelmişti. Metal Gear Solid 5: Ground Zeroes’un oynanış süresinin sadece 2 saatle sınırlı kaldığı internete düşerken ardından yetkililerden hemen bir açıklama geldi. Hideo Kojima oyunun oynanış süresinin iki saat olmadığını, herkesin oyunu kendi istediği gibi sürükleme şansının bulunduğunu ve oyuncuların kendilerine sunulan opsiyonlarla birlikte oyun süresinden memnun kalacaklarını dile getirdi.

“Metal Gear Solid 5: Ground Zeroes, ana görevin yanında beş opsiyonel görev daha içeriyor. Bütün görevler oyuncuların Online olarak birbirleriyle mücadele edebileceği çeşitli elementler de içeriyor.

Bu seferki oyunumuz geçmiştekiler gibi çizgisel değil. Ground Zeroes size kendi oynayış stilinizi ve hedefinize nasıl ulaşacağınızı seçme özgürlüğü veriyor. Bunun da oyuncuların sıkılmasını önleyeceğini ve tekrar tekrar oynamalarını sağlayacağını umuyoruz.

Oyuncuların oynanış süresinden tatmin olacağına inanıyoruz, zira çizgisel oyunlarda bir standart olan oyunu bitirme süresi bizim oyunumuz için geçerli değil.”

GameInformer’ın ana senaryoyu 2 saatte bitirmesine karşılık Konami’de oyunu test edenlerin hız rekorunun 5 dakika olduğunu da düşünürsek Kojima’nın söylediklerinde haklılık payı var diyebiliriz sanırım.


admin

0 Comments

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir