Nintendo Yeni Sürünüm İçerisindeki Aksama Yüzünden Davalık Oldu


128

Uzun yıllardan beridir en sevilen oyun şirketlerinden biri olan Nintendo hakkında yasal olarak dava açıldı. Yasal olarak başı derde girme ihtimali olan Nintendo Şiketine, Amerikan asıllı bir hukuk şirketi Joy-Con kayması sebebiyle dava açtı. Davanın temel nedeni ise Joy-Con kontrolcülerinin yaşadığı bir arıza olarak gösteriliyor.

Joy-Con Kayması Arıza İçin Nintendo’ya Dava Açıldı

Tanınmış birer hukuk bürosu sahipleri, Schwartz Kriner ve Donaldson-Smith (CSK & D), Amerika Birleşik Devletleri Washington Bölge Mahkemesinde Nintendo hakkında dava açtılar. Davanın kapsamında Nintento belli birtakım suçlar ile itham ediliyor. Bu kapsama göre Nintendo, kullanıcı garantilerinin ihlalinden ve oyun kullanıcı haklarının ihlal edilmesinden dolayı mahkemeye çıkacak.

Bir oyun olan Joy-Con, kullanılmadığı süre boyunca bile oynanmaya devam ettiği ve oyunun hareket ettiği gerekçeleri ile Nintendo’yu mahkeme karşısına çıkarıyor. Joy-Con kayması olarak bilinen bu problem kullanan pek çok kullanıcıyı kötü etkilemesi ile dikkat çekiyor. Nintendo’nun yüklü bir tazminat ödeyeceği konuşuluyor.


Editor

0 Comments

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir