Resident Evil 7 Oyun İncelemesi


89

Ethan isimli karakter olarak oynadığımız bu oyunda, eşimizi kurtarabilmek adına boş gibi görünmekte olan bir eve gidiyoruz. Bu evde birbirinden farklı tuzaklar, bulmacalar ve azılı düşmanlar bizleri bekliyor olacak! Geçmişten kalmış olan çaresizlik hissi ve gerilim bu oyunda o hissi bize yaşatmayı başarıyor.

Oldukça akılda kalıcı olan düşmanların olduğu bu oyun yapımında fazla bir düşman çeşidi olmasa da bazı düşmanlarla saatlerce uğraşmanız gerekebilir. Özellikle de oyun içerisinde bulunan aile üyeleri hiç de kolay ölmüyor, yani öldürülemiyorlar. Ailedekileri vurarak kısa süreliğine onları etkisiz hale getirebiliyor. Belirli bir zaman sonra aynı yerden geçtiğinizde onların kanlar içerisinde yattığı yerde aynı şekilde göremiyorsunuz. Bu andan sonra gerilim iyice yükseliyor. Oyunun bir sonraki aşamasında koridorlarda neyle karşı karşıya kalacağınızı kestiremiyorsunuz.

PlayStation 4 Pro ile deneyimleyebileceğiniz bu oyun, ilk anlardan itibaren çok heyecanlı bir atmosferle sizleri karşılıyor. VR başlığını kullanarak yön belirliyor ve diğer kontroller için de Dualshock 4’ten yardım alabiliyorsunuz.


Editor

0 Comments

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir