S.T.A.L.K.E.R. yapımcısından yeni oyun


98
S.T.A.L.K.E.R.

S.T.A.L.K.E.R.

Oyun dünyasının en beğenilen projelerinden biri olan S.T.A.L.K.E.R., maalesef serinin devamını getirmeyerek tüm oyun dünyasını üzmüştü. Oyunu geliştiren firmanın da kapanmasıyla birlikte S.T.A.L.K.E.R. 2’nin gelmeyeceği 2012 yılında kesinlik kazanırken sonunda yüzlerimizi güldüren bir haber bizlere ulaştırıldı. Gelen bişlgilere göre S.T.A.L.K.E.R.’ın yapımcısı yeni bir oyun üzerinde çalışmalara başlamış.

Games Industry sitesine konuşan Valentine Yeltyshev, GSC Game World’un oyun dünyasına geri dönüş yaptığını, firmanın yeni bir oyun üzerinde çalıştığını açıkladı. Detaylı açıklama yapmayan Yeltyshev yeni oyunun S.T.A.L.K.E.R. 2 olup olmadığıyla ilgili bilgi vermese de, projenin Free to Play olmayacağını, eski tarza bağlı kalan tam bütçeli bir oyun olacağını belirtti.

Tabii GSC Game World’ün şu anki durumu S.T.A.L.K.E.R. 2’yi bekleyen oyuncuları biraz endişeye düşürecektir. Zira firmanın kapanacağının açıklanmasının ardından eski yapımcıların bir kısmı Metro serisinin geliştiricisi 4A Games’e geçmiş, geriye kalan büyük bir topluluk da Vostok Games isimli firmayı kurmuştu. Hatta maalesef yeni S.T.A.L.K.E.R. oyunu için bile bu kadar emin olmasak iyi olur. Zira firma yeniden toparlanabilmek için marka haklarını satmış bile olabilir.


admin

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir