SWATting’e 5 yıl hapis


80

SWATting

Geride bıraktığımız yaz oyun dünyasında SWATting adında bir furya baş göstermişti. Onlarca kişi tarafından uygulanan SWATting adındaki eşek şakası birçok kişinin de başını yakmadı değil. Geride bıraktığımız hafta SWATting akımını ilk başlatan Brandon Wilson gözaltında alınmış. Bir cinayetten dolayı tutuklanan Wilson’ın 5 yıl hapis yatma şansı bulunuyor; tabi ki ortada bir cinayet falan yok. Ayrıca SWATting akımına kapılan diğer oyuncuları da böylesine bir tehlike bekliyor olabilir.

Savcılar ayrıca, Wilson’ın kurbanın banka ve Sosyal Güvenlik hesaplarına karşı bir tehdit olduğunu belirttiler (Kurbanın babasına Wilson tarafından “Ömür boyu borçlu” gibisinden bir not bırakılmış). Gözaltı işlemlerinin ardından, Wilson’ın Las Vegas’daki evinde yapılan aramada, SWATting saldırılarından sorumlu kişi olduğuna dair kanıtlar bulundu.

Şimdiyse, Brandon “Famed God” Wilson dolandırıcılık, şantaj, kimlik hırsızlığı ve ahlaka aykırı davranışlar nedeniyle suçlanıyor. Suçlu bulunması durumunda 5 yıl hapis cezasına çarptırılacak.


admin

0 Comments

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir