The Evil Within’e sansür


82

The Evil Within

Gelişim süreci henüz tamamlanmamış olan, bunun yanı sıra Tango Gameworks tarafından bu işleri yürütülen The Evil Within adına maalesef üzücü haberler gelmeye devam ediyor. Oyunun henüz tamamlanmadığı belirtilirken, çıkış tarihine dek gelişiminin tam hızla devam edeceği yapılan açıklamalar arasında bulunurken 24 Ekim tarihi umarız daha da ileriye alınmaz. Ancak asıl üzücü haber bu değil; oyuna yaş sınırı getirildi, neyse ki sadece Japonya için. ZeniMax Asya’nın genel müdürü Tetsu Takahashi, oyunun sadece 17 yaş ve üzeri oyuncular tarafından oynanabilir olduğunu açıkladı.

İçerdiği vahşete rağmen Japonya’da sadece 17 yaş ve üstü oyuncuların oynayabileceği Takahashi, bu durumun The Evil Within’in sansürlenmesi sonucunda oluştuğunu belirtti. Oyunun sansürlenmesinin sadece Japonya pazarını kapsayacağını, diğer pazarlarda böyle bir durumun yaşanmayacağının altını çizen Takahashi, isteyen Japon oyuncuların “gore” modu DLC’sini indirebileceğini ve bu sayede oyunu normal şartlar altında oynayabileceklerini belirtti.

The Evil Within; PC, PS3, Xbox One, PS4 ve Xbox 360 platformları için geliştirilmekte. Oyun, 24 Ekim tarihinde piyasaya çıkacak.


admin

0 Comments

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir