Assassin’s Creed: Unity’den yeni bilgiler


98

Assassin's CreedUnity

Ekim ayında satışa sunulacak olan FPS serilerinin en sevilenlerinden biri olan Assassin’s Creed’in yeni oyunu Assassin’s Creed: Unity için yeni bilgiler gelmeye devam ediyor. Özellikle son iki günde bu konuda fazlasıyla bilgilendiğimizi söyleyebiliriz. Dün oyun için iki yeni trailer tanıtılırken şimdi de oyun hakkında birçok açıklama yapıldı.

“Oyuncular diğer oyuncular ile mikrofon aracılığı ile iletişimde olacak ve co-op görevleri yapmak daha eğlenceli bir halde olacak.”

“Görevlerin zorlukları birden beş yıldıza kadar değişkenlik gösterebilecek. Görevlerin bazıları dört kişilik olacak, bazıları ise tek kişilik. Oyuncular dört kişilik görevleri tek başlarına deneyebilecekler ama daha zor olacaktır. İsterlerse de tek kişilik bölümü dört kişi geçebilecekler.”

“Murder Mystery görevlerinde oyuncular kendilerini bir cesedin önünde bulacaklar. Daha sonra ise ipuçlarını takip ederek ve diğer insanları sorgulayarak gerçek bir dedektifmiş gibi olayı çözmeye çalışacaklar. Cinayetin esrarını çözen oyuncular yeni bir silaha kavuşacaklar ve bunu oyun içerisinde kullanabilecekler.”

“Şehir içerisinde bir kaos ortamı olacak ve NPCler arasında rastgele olaylar meydana gelebilecek. Örnek olarak: Bir kişi kiliseyi soymaya çalışacak ve bizlerde o olay esnasında orada bulunuyorsak soyguna müdahele edebileceğiz.”

“Oyuncular şehir içerisinde kapatılmış evlere girebilecekler ve burada bir ailenin yaşayıp yaşamadığını keşfedebilecekler. Daha sonra burada yaşamış olan ailenin üyelerini bulabilirlerse ödüllendirilecekler.”

“Unity’nin şehrinin boyutunun devasa olmadığı belirtiliyor fakat katmanlarına ayırdığımızda büyük bir harita ile karşılaşıyoruz. Kiliseler, zindanlar, kanalizasyon sistemleri ve girilebilen pekçok binanın bulunduğu belirtiliyor. Ayrıca bu binaların her birinin dolu olacağı ve oyuncuların bu binaların pek çoğuyla etkileşime geçebileceği de söyleniyor.”

“Assassin’s Creed: Unity’de üç farklı yetenek ağacı bulunacak: Gizlilik, dövüş ve navigasyon. Oyuncular kendi kişiliklerine göre bu üç yetenek ağacında geliştirmeler yapacaklar ve oyunu istedikleri şekilde oynayabilecekler.”

Assassin’s Creed: Unity’den yayımlanmış olan yeni detaylar bu şekilde. Unity, 28 Ekim’de PS4, Xbox One ve PC platformlarına çıkacak.


admin

0 Comments

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir