Beat the Game’den ilk trailer geldi


92

Beat the Game

İlk olarak 2000’lerde kendini Karate Kamil adlı serisiyle internette herkese tanıtmayı başaran Cemre Özkurt, şimdi de karşımıza bir oyunla çıktı. Kısa bir süre önce San Francisco’da Worm Animation adında bir firma kuran Özkurt, şirketinin ilk oyununu da bitirmek üzere. Beat The Game adlı oyunun ilk fragmanı bugün öğlen saatlerinde yayımlandı. İlk trailerdan görüyoruz ki oyun diğer Türk oyunlarına benzemiyor. Karşılaştırma yapmış olmayalım ama Beat The Game çoğu konuda diğerlerinden çok daha kaliteli gözükmekte. Oyun yakın zaman içerisinde PC ve MAC için çıkış yapacak.

Müzikal/Macera türünde olan oyunun ilk fragmanı bu hafta yayına girdi. Macera oyunlarının “bulmacayı çözme” metasına sağdık kalan Beat the Game, tarzıyla hayli ilgi çekici görünüyor.
Oyunun tanıtım metniyse şu şekilde:

“Absürt, soyut bir paralel evrenin içinde geçen oyun, alternatif bir geleceği resimliyor. Oyundaki kahramanımız Mıstık yolunu, rastladığı objeleri bir araya getirerek oluşturduğu seslerle buluyor. Boynundaki kayıt cihazıyla hiç duyulmamış sesler arayan Mıstık, bazen bir taşı fırlatarak çıkardığı gürültüyü kaydediyor, bazen de yeni tanıştığı başka bir karakterden ses örnekleri alıyor. Oyun boyunca bu parçaları birleştirip benzersiz bir müzik oluşturmaya çalışıyor.
Filmsel bir anlatımla ilerleyen Beat the Game, özellikle müzik tutkusu olanlar ve kaliteli grafikli macera oyunları sevenler için heyecan uyandırıyor. “


admin

0 Comments

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir