Bilgisayar Oyunları Çocuklar İçin Tehlikeli Mi?


108

Bilgisayar oyun seçenekleri doğru bir şekilde kullanılmadığında ve gerekli önlemler alınmadığında çocuklar tarafından tehlikelidir. Son dönemde savaş, strateji ve maceralı temalı oyunlar daha çok talep görmeye başlamıştır. Çocukların zihinsel gelişimi açısından ise seçilen uygulamanın konusu son derece önemlidir.

Savaş ya da macera içeriklerine sahip uygulamaların çocukları şiddete yönlendirdiği bilimsel olarak da açıklanmıştır. Bu nedenle herhangi bir oyuna katılım sağlamadan önce tüm teması ve genel özellikleri incelenmelidir. Bağımlılık oluşturmaması adına ise kullanım süresine dikkat edilmelidir.

Dota, League of the legends, world of wardcraft en çok sevilen uygulamalardan bazılarıdır. Ancak bu noktada her zaman çocukların bilgisayar başında geçirdikleri süreye özen gösterilmelidir. Eğlenceli ve macera içerikli oyunlardan yararlanmanız durumunda herhangi bir sorun yaşanmaz.

Son dönemde çocuklar için hazırlanan oyun seçenekleri fazladır. Ebeveynlerin bu noktada en doğru yönlendirmeyi yapmaları gerekir. Çocuklarının yaşlarına uygun, güzel içeriklere sahip olan oyunlarda keyifli vakit geçirmeleri mümkündür. Üstelik pek çok uygulama ücretsiz olduğu için katılım daha da hızlıdır.


Editor

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir