Chaos Domain İnceleme


79

Chaos Domain

Mısır mitolojisin en büyük tanrılarından biri olan Anubis’i kontrol edeceğimiz yeni bir oyun yakında çıkışını yapacak. Şu anda demo versiyonu yayımlanmış olan Chaos Domain’in bir inceleme yazısını yazdık. Ancak belirtelim ki Anubis hiç de beklediğiniz gibi büyü yapan ya da kılıçla savaşan ya da görünümde Mısırlı olan bir Anubis değil. Bu Anubis tıpkı bir robot gibi mekanik şeklinde ve silah kullanıyor!

Karakterimiz yukarıda da belirtmiş olduğum gibi bir Anubis. Bu çakal başlı ile birlikte saldırıya uğramış büyük bir uzay gemisinde yer alıyoruz. Bu uzay gemisindeki karşımıza çıkan tüm düşmanları öldürmemiz gerekiyor. Yüksek teknolojiye sahip Anubis ile birlikte 2D bir aksiyon oyunu keyfi yaşıyoruz.

Genel olarak bağımsız oyunların geliştirildiği Unity motorunun aksine Chaos Domain Unreal-Engine motorunu kullanıyor. Bu motor ile birlikte daha kaliteli gözüktüğünü söyleyebilirim. En azından daha stabil bir yapıya sahip.

Oyunumuzun grafikleri 2.5D olarak tasarlanmış. Nostaljik bir hava katmak amacıyla Contra’ya benzetilmiş. Contra’ya benzetilmesi oyunun atmosferini daha ilgi çekici bir hale getirmiş diyebilirim. Kontroller birebir aynı. Kontroller haricinde ölüm animasyonları çok hoşuma gitti benim. Havada falan koşarken öldüğünüzde çok komik bir şekilde.

Oyunun silahları da tıpkı Contra’daki gibi. Geliştirdiğiniz zaman farklı şekillerde atış yapıyorlar. Tabii bu silahlar demo içerisinde bulunmuyordu. Bir tek standart olan silahı kullanabiliyoruz. O da tekli atış yapabiliyor. Onun haricinde demo içerisinde başka bir silah kullanmamız mümkün değil. Eğer Greenlight’tan onay alırsa oyun farklı silahları da deneyebileceğiz.

Çıkışını yaptığı zaman içerisinde 30 bölüm bulunduracak ve farklı silahları denememize fırsat verecek. Şu an Steam Greenlight üzerinde bulunuyor ve oyunculardan desteğini bekliyor. Chaos Domain’i denemek isterseniz Greenlight’tan demosunu indirebilirsiniz. Bakalım destek toplayıp çıkışını yapabilecek mi?


admin

0 Comments

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir