Dirty Harry hakkında bilinmeyenler


92

dirty_harry

Bu vakte kadar iptal edilen oyunlar arasından en çok hangisinin çıkışının gerçekleşmesini istersin diye bir soru almış olsaydım ilk aklıma geleceklerden bir tanesi Dirty Harry olurdu. İlk olarak sinemada tüm dünya ile buluşan bu hikaye ardından 2004 yılında başlayan projeyle oyun alanına aktarılıyordu. Bitmek bilmeyen çalışmaların ardından birkaç sene sonra iptal edilen oyunun perde arkasında neler gizli olduğunu aşağıda sizlerle paylaşıyoruz.

Yapımcı firma oyunun çalışmalarına 2004 yılında başlamış olmasına rağmen, takvimler 2007’yi gösterdiğinde Warner Bros. yetkilileri, Dirty Harry’nin yeni nesil konsol (Xbox 360, PlayStation 3) oyunu olması gerektiğini belirtince yapımcıların işi zorlaştı. Aslında bir önceki nesil için geliştirilmiş olan proje, yayıncı firma Warner Bros’un isteği üzerine Xbox 360, PlayStation 3 ve PC için hazırlanmaya başlandı. Hatta oyunun ilk halinin de Dirty Harry Extreme adı altında Nintendo Wii, DS ve PlayStation 2 için piyasaya sürülmesi düşünüldü.

Clint Eastwood’un efsanevi filminden yola çıkarak ilerleyen oyunda, hiçbir masraftan kaçınmadan Laurence Fishburne, Lucy Liu ve Gene Hackman’ın seslendirme için kullanılması planlanıyordu. Dirty Harry oyunu için kesenin ağzını açmayı kafaya koyan Warner Bros, filmin HD-DVD sürümünü de aynı zamanda piyasaya sürmeyi hedefliyordu.

Eski nesilden yeni nesile geçiş yapılırken harcanan vakit de iyice arttı. Zaten 3 sene boyunca çalışılmış olan projenin sıfırdan başlanması da istenmediğinden, hiç düşünmeden projeyi iptal etme kararı aldılar.

Dirty Harry’nin ilk ve tek fragmanı:


admin

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir