Dragon Age: Inquisition serinin en iyisi olacak


104

Dragon Age Inquisition

Senaryosuyla daha önceki oyunlarda göz dolduran Dragon Age, RPG seven oyuncuların yine büyük beklentisine sahip. Önümüzdeki dönemde yeni oyunu Dragon Age: Inquisition’ı tamamen satışa sunacak olan yöneticiler şimdilik birkaç oyuncuya dağıtmaya başladılar bile. Oyunun yapımcısı Mark Darrah da bir açıklamada bulundu. Hikaye olarak Inquisition’ın eski oyunlardan çok daha başarılı olacağının altını çizen Darrah, grafik ve ses sisteminde de kendilerine güvendiklerini ifade etti.

Mark Darrah, Dragon Age serisindeki en doyurucu hikayeyi oluşturduklarını belirtmenin yanı sıra, Frostbite 3 ile geliştirdikleri oyun motorunun da beğenileceğini düşünüyor. Sıra tabanlı savaş sisteminin elden geçirildiğini ve sundukları kontrol yapısının da önceki oyunlara nazaran çok daha iyi olduğunu da sözlerine ekledi.

Önceki Dragon Age bölümlerinde bulunan kilit karakterlerin, bu oyunda da karşımıza çıkacak olmasının beğeniyi artıracağını düşünen Mark Darrah, karakter oluşturma ekranının da bugüne kadar yaptıkları en detaylısı ve en başarılısı olduğunu iddia ediyor.

Healer sınıfının oyundan çıkarılmış olmasının en mühim değişikliklerin başında geldiğini ve oyuncularının buna nasıl bir tepki vereceğini çok merak ettiğini sözlerine ekleyen Mark Darrah, çoklu oyuncu modlarının da seriye faklı bir soluk getireceğini de umuyor. Bakalım Mark Darrah, sözlerinde haklı çıkacak mı ve Dragon Age: Inquisition bekleneni verecek mi? Bu soruların cevabını, Dragon Age: Inquisition’ın çıkış tarihi olan 18 Kasım’da öğreneceğiz.


admin

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir