Dragon Age: Inquisition’dan 2 Yeni Haber


97

BioWare’in sevilen oyunlarından olan Dragon Age serisi, ikinci oyununu sadece yeni nesil konsollara, yani Xbox One ve PlayStation 4’e çıkarmıştı. PlayStation 3 ve Xbox 360 oyuncuları sadece ilk oyunla yetinebilirler. Yine de oyuncularda eski oyunların da güncellenmesi, bunlara da DLC gelmesi yönünde bir beklenti yok değildi; maalesef artık öyle bir ihtimal bulunmuyor. BioWare, bugün yayımladığı bilgilerle birlikte Xbox 360 ve PlayStation 3 için artık hiçbir DLC sunmayacaklarını ifade etti. Ancak bir de güzel haber eski oyuncuların gönlüne su serpecektir.

BioWare, yine oyunun sitesi üzerinden yaptığı açıklamaya göre; “Save Migration” sistemini aktifleştirdiklerini söyledi. Bu konsept, eski nesil konsollarda Dragon Age: Inquisition oynayan kullanıcıların kendi kaydettiği oyunlarını, yeni nesil konsollarda da kullanabilme imkanı veriyor. PC kullanıcıları için ise üzgünüz, şu an için bu sistem bilgisayar kullanıcıları için aktif değil.

Dengeleyici bir tutum sergileyen BioWare, bu iki duyuruyla, ‘Eski konsollarınızla Dragon Age: Inquisition oynayabilirsiniz ancak yeni bir indirilebilir içerik artık yok’ derken, bir taraftan da yine yeni nesile yönlendirme çalışmasına benzeyen bir hareketle, eski nesildeki kaydedilmiş oyunların yeni nesil konsollara geçmesini sağlayarak kullanıcıların oyunlarına kaldıkları yerden PlayStation 4 ve Xbox One üzerinden devam etmelerini istiyor.


admin

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir