Far Cry 1 Oyun İncelemesi


83

2004 senesinde ortaya çıkmış olan efsanelerden Far Cry 1 serinin ilk oyunudur. Ubisoft tarafından yayınlanmış olup CryTek stüdyolarından çıkmıştır. Mikronezya’da Jack Carvel adındaki karakterin başından geçenler konu edilmektedir. Üstün asker yeteneklere sahip olan bu karakterin amacı kayıp gazeteci Valeria Cortez’i bulup kurtarmaktır. Oyun oynanış açısı birinci kişi kamera açısıdır.

Güçlü oynanışı ile dikkatleri üzerine toplamış olan bu oyun üretildiği yıl dikkate alındığı zaman döneme göre fazla iyiydi diyebiliriz.

Oyun esnasında su içerisindeyken ateş etmek mümkün değil. Düşmanları vurduğunuz anda vurmuş olduğunuz bölgeye göre tepki göstermektedirler. Oldukça güçlü bir yapay zeka kullanılmıştır ve de çeşitli türlerde düşmanlara karşı çeşitli yöntemler uygulamanız gerekmektedir. Unutmayın, nişan alırken nefesimizi tutuyoruz aksi takdirde ıskalamak olası bir sonuç olur! Oyun esnasında kara araçları ya da bot kullanabilir ve yüzebilirsiniz. Bu araçlar üzerindeyken ateş açmanız da mümkün. Oyun içerisinde mutasyona uğramış olan yaratıklar mevcut. Maymunlar ve insanlar üzerinde yapılmış olan deneylerin sonucunda ortaya çıkan bu tehlikeli yaratıklar insanlara gördükleri yerde saldırı uyguluyorlar! Sağlıklı insanlar, mutantlardan almış oldukları virüslerden sonra yaratık oluyor.


Editor

0 Comments

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir