Far Cry 3 İncelemesi


78

Far Cry 3 oyunu aralarında kardeşinin de olduğu bir grubun beraber bir tropik ada tatiline gitmekte olan Jason’ın tatil esnasında başına gelen olayları konu almakta olan bir macera. İlk başta kusursuz bir tatil deneyimi geçirecek gibi başlarken, karakterler bir grup korsan tarafından kaçırılıyor ve oyun renk değiştirmeye başlıyor. Korsanlarından elinden kurtulmaya çalışıyorsunuz ve ardından diğer arkadaşlarınızı aramaya koyuluyorsunuz.

Yapım olarak oyunun en başından itibaren kendinizi Jason gibi hissetmenize sebep olacak bir kurgu söz konusu. Hikayeyi adeta bir tiyatroda canlandırıyormuşsunuz gibi yetenekli bir şekilde oynuyorsunuz. Bu durum bize oyunun yapımının kusursuz olduğunu hissettiriyor.

Oyun çok geniş bir coğrafya üzerinde yer alıyor ve açık dünya şeklinde tasarlanmıştır. Dünyayı keşfettiğiniz esnada oyun özellikleri de dikkatinizi çekecek. Oyunun grafikleri de tıpkı hikaye ve karakter özellikleri gibi kusursuz diyebiliriz. Sesler de oyunun gidişatını destekleme açısından son derece başarılı. Yabani hayvanların çok fazla oyun içerisinde ve ayak altında olması ise oyunun tek kötü özelliği diyebiliriz!


Editor

0 Comments

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir