Far Cry 4 Oyun incelemesi


82

Hikaye Himalayalar’da geçiyor. Ana karakter Ajay Ghale. Karakterimiz annesinin son isteğini yerine getirmek amacı ile Kyrat adında bir hayali ülkeye gidiyor. Tabii ki işler yolunda gitmiyor ve yeri geldiği zaman esir alınıyor bazen de yaralanacak. Ana karakterin yanındaki diğer önemli isim Pagan Min. Kendisini kral ilan etmiş psikopat ve bir o kadar da duygusal bir adam. Pagan Min çok uzun yıllar önce Ishwari adında bir kadına aşık olur fakat kadın onu değil de Mohan Ghale isminde bir adamı tercih eder ve biz dünyaya geliriz. Pagan bu durum karşısında çok sinirlenir ve deliliğini Kyrat’a kanıtlamak için yemin eder. Olaylar bu konu üzerinden devam eder.

Oyun haritası gayet büyük ve açık bir şekilde diyebiliriz. Eski oyunlara göre çok daha renkli ve şık olan haritadaki her yeri gezmek isteyeceksiniz.

Oyunun tek eksisi şüphesiz ki oynanış tekniği. Öyle ki serinin bir önceki oyunundan minik detaylar dışında maalesef ki farkı yok. Bazı yeni özellikler eklenmiş olsa da daha farklı bir oyun yapısı çok daha iyi olurdu.


Editor

0 Comments

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir