Folbal İnceleme


73

folbal

Farklı bir mobil oyun incelemesiyle tekrar karşınızdayız. Bu sefer yine bir Türk geliştiricinin GooglePlay’de yer verdiği oyunu sizlerle buluşturuyoruz: Folbal. Murat Yavuz adlı kişi tarafından geliştirilmiş olan Folbal, eğlenceli ama grafik konusunda eksiği bulunan bir eğlenceli bir top oyunu. Sadece 11 MB’lık boyuta sahip olan oyun şimdiden çoğu kez indirildi. İşte Folbal inceleme yazısı.


Basit ama zor

Folbal’ın oynanış sistemi oldukça basit fakat bu basit sistem üzerinde oynamak oldukça zor. Oyuna başladıktan sonra bir topu yönetiyoruz ve isminden de anlayacağınız gibi topun düşmesini sağlıyoruz. Topu eğer yukarıda bırakırsanız ölmüş oluyorsunuz ve oyun sona ermiş oluyor. Oyun içerisinde tek bir top ile başlıyoruz fakat etraftan topladığımız +1 kutucukları ile topların sayısını arttırabiliyoruz. Tabii ne kadar çok olursa elimizde hayatta kalma şansımız da o kadar çok oluyor fakat hepsini aynı anda kontrol etmek bayağı bir zor.

Dokunmatik telefonların sensör sistemi ile uyumlu bir şekilde çalışan Folbal içerisinde birbirinden farklı 5 top bulunuyor. Bu topları yüksek skor yaparak açabiliyorsunuz ve ardından kullanıyorsunuz. Aralarından en hoşuma giden kırmızı renkli top oldu diyebilirim. Yukarıda bahsetmiş olduğum top çoğaltma özelliğinin haricinde bir özellik daha bulunuyor. Bu özellik ise görünmez olma özelliği. Bu gücü alarak görünmez bir hale geliyorsunuz ve sizi engelleyen blokların içlerinden geçiyorsunuz.


Mobil platformda sık sık görüyoruz

Türk bir geliştici tarafından yapılmış olan Folbal ücretsiz olarak sunulmakta. Oyunu denemenizi öneririm. Sensör sistemi ile uyumlu bir şekilde yapılmış olduğu için oldukça keyifli bir deneyim olmuş oluyor. Murat Yavuz’dan farklı farklı oyunlar da beklediğimizi belirterek yazımı burada sonlandırıyorum. Türk oyun geliştiricisi olan insanların PC ve konsol platfgormlarına da yönelmesi çok hoş olabilirdi ama şimdilik mobil platformda görmek de keyifli.

Artılar:

Türk bir yapımcı tarafından geliştirilmiş olması
Eğlenceli oynanış sistemi

Eksiler:

Görsel açıdan büyük bir eksikliği olması
Sadece bir tane oyun modu bulunması

Puan: 62


admin

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir