Half-Life 3 gelmeyecek mi?


83

hl3

Seneler öncesinde bizlere Half-Life 2 sunulmuştu. Oyun tarihinin en çok sevilen oyunlarından biri olduğu kuşku götürmeyen Half-Life serisi hakkında önemli açıklamalar Gabe Newell’dan geldi. Gelen bilgilere göre onlar Valve olarak tek bir oyun üzerinden çok fazla kâr elde eden bir firma olmayı amaçlamamışlar. Çok daha farklı planları var.

“Tek kişilik video oyun şirketi kurduğumuz zaman şirketimiz gerçekten güzel bir başarı elde etmişti. Half-Life ile sağladığımız başarının devamını daha sonra Half-Life 2, 3, 4 olarak getirebilirdik fakat böyle olsun istemedik. Ticari anlamda düşük bir gelir sağlayan multiplayer oyun platformuna yöneldik ve multiplayer oyunlar geliştirdik.”

“Daha Sonra ise Steam’i yapmaya çalıştık ve bu aşamada Valve’da çalışan birçok insan bize Steam’in çok kötü bir fikir olduğunu söylüyordu. Bizler ise yılmadan Steam için çalıştık, kötü bir fikir olduğunu düşünen kişiler ise tamamen Half-Life 2’ye yoğunlaştılar ve aramızda hiçbir problem oluşmadı. Herkes vaktini doğru bildiği şeye harcamış oldu bu şekilde. Şimdi bakıldığında ise Steam’in elde ettiği başarı ortada.”

Gabe Newell’ın ile yapılmış olunan ropörtajdan anlayacağımız Half-Life 3’ü bir sürede oyun piyasasında göremeyeceğiz. Bakalım Valve’ın bir sonraki hedefi ne olacak?


admin

0 Comments

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir