Hitman ortadan tamamen mi kalkıyor?


93

hitman

Uzun süre sonra yeni bir oyunla karşımıza çıkan Hitman oyunculardan ve yorumculardan çok iyi yorumlar almıştı. Square Enix tarafından geliştirilmekte olan oyun “efsaneler” arasındaki adını hiçbir zaman sildirmeyecekken maalesef bu aralar ortada moral bozan dedikodular dolaşmakta. Square Enix, geçtiğimiz aylarda Montreal’de sadece Hitman üzerine çalışacak olan yeni bir oyun stüdyosu kurmuş ve buraya alternatif bir ekibi görevlendirmişti.

Lakin sonrasında Square Enix Montreal’in yeni nesil için geliştirdiği Hitman projesinin iptal edildiği dedikoduları ortaya yayıldı. Dedikodular Square Enix Montreal’den Richard Knight’ın Linkedin sayfasındaki “Senior Designer – Hitman Project (Next-Gen Consoles/Current Gen/PC) – Cancelled” ibaresinden ortaya çıktı.

Dave Cook’un attığı “Yeni nesil Hitman serisi iptal edilmiş gözüküyor” tweet’i ile ortalık karışırken daha sonradan olayın gerçeği IO’nun Topluluk Yöneticisi Travis tarafından anlaşıldı.

Buna göre Hitman serisi toptan iptal edilmiş değil sadece yeni nesil için uzun zamandır üzerinde çalışılan projesi iptal edilmiş, ya da belki sadece rafa kaldırıldı. Öte yandan IO’nun şu an için konu hakkında ne yaptığı ise hala belirsiz.


admin

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir