Hitman’in akıbeti ne olacak?


86

hitman

Daha önce yazmış olduğumuz yazılarda Hitman’in geleceğinin belirsiz olduğunu, ancak daha çok tamamen bitmeye yakın olduğunu dile getirmiştik. İnternete birçok iddia atılırken bu iddiaların kanıtları da fazlasıyla tatmin ediciydi. Ancak son nokta geliştirici Square Enix tarafından konuldu. Gelen bilgilere göre Hitman, önümüzdeki dönemde yoluna hem PC hem de yeni nesil konsollar üzerinde devam edecek. Ve tabi ki tahmin edildiği gibi PS3 ve Xbox 360 için bir sürümü geliştirilmeyecek.

Square Enix, Hitman oyunları ilgili bir kafa karışıklığını düzeltmek yaptığı açıklamada serinin PC ve yeni nesil konsollar için devam edeceğiz garantisini verdi.

“IO Interactive yeni nesil konsollar ve PC için çıkacak bir Hitman üzerinde çalışıyor, Square Enix Montreal ise mobil platformlar üzerine odaklanıyor ve bu oyunlardan bazıları Hitman markası ile alakalı olacak. Serinin yeni oyunu ile ilgili gelişmeler ise bu yıl içerisinde paylaşılacak.”

Görülen şu ki IO Interactive yeni Hitman üzerinde çalışıyor. Peki Square Enix Montreal acaba eski oyunları mobil platforma mı akataracak?


admin

One Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir