PC ve Xbox One için “Crossbuy” özelliği geliyor


107

pc_xbox

Xbox One’ı da ve Windows’u da geliştiren firma Microsoft. Bu durum oyuncular tarafından sürekli akla şu soruyu getirmişti: “Neden aynı şirketin oyunlarını iki ayrı platform için satın almak zorundayız?” Ve sonunda beklenen karar da alınmış gibi görünüyor. Geçtiğimiz gün gelen açıklamaya göre artık bazı oyunlar Crossbuy özelliği ile satılabilecek; ancak bu oyunu geliştiren firmanın insiyatifi dahilinde olacak.

Bir siteye açıklamalar yapan Microsoft yetkilisi Phil Spencer, PC ve Xbox One oyunlarının yayıncıya bağlı olarak Cross-Buy halinde satın alınabileceğini açıkladı. Spencer, “Windows 10 da Xbox One da Microsoft’un platformu. Dolayısıyla yayıncılara böyle bir şey yapmalarına izin vereceğiz. Tabii ki her oyun için bu sözü veremeyiz, yayıncıların içeriklerine karışma hakkımız yok. Oyunların Cross-Buy destekleyip desteklememesi oyunu satacak olan firmaya bağlı.” açıklamalarını yaptı.

Cross-Buy terimine alışkın olmayanlar için konuyu şöyle açıklayalım; eğer hem Xbox One’a, hem de PC’ye sahipseniz bu sistemi destekleyen oyunları iki platform için de ayrı ayrı satın almanıza gerek kalmayacak. Oyunu bir kere satın aldığınızda her iki platformda da oynayabileceksiniz.


admin

0 Comments

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir