Xbox One’ın 7. çekirdeği neleri değiştirecek?


107

Xbox One’ın çıktığı günden bu yana oyun yapımcılarına ve oyuncularına yaşattığı FPS sorunu belki de aldığı en büyük eleştiri konusu olmuştu. Yeni gelen SDK güncellemeleriyle birlikte artık konsolun 7. çekirdeği de kullanılabilir hale geldi ve bu da oyunların daha performanslı bir şekilde çalışmasına olanak tanıyacak. Birçok oyunun da yeni güncellemeler getirip görüntü kalitelerini 1080p ve 60 FPS düzeyine çıkarmaları beklenirken en çok Witcher 3 ve Batman Arkham Knight’tan bu güncelleme bekleniyor.

GamingBolt, Spiders CEO’su Jehanne Rousseau’e 1080p çözünürlük ve 60 FPS’yi gelecek RPG oyunlarında görüp göremeyeceklerini sordu. Rousseau’nun dediğine göre The Technomancer gibi RPG oyunları için en iyi görüntü kalitesini elde etmeyi tercih ediyorlar. Bu sebeple PS4 ve Xbox One için 1080p çözünürlüğü ve 30 FPS’ye sabitlediler. 60 FPS çok ilginç bir teknik meydan okuma olduğunu ama çabalarını bu konuya yoğunlaştırmanın pek makul olmayacağını belirtti.

Oyundan çok şey feda etmeleri gerektiğini de söyleyen yapımcı 1080p ve 60 FPS konusunda ümitli ama hala yapılması gereken çok şey var. Sınırlı sayıda 1080P oyuna sahip olması birçok kullanıcının kafasını karıştırmıştı. Witcher 3 ve Batman: Arkham Knight gibi oyunların hala 900p olduğunu da unutmayalım. Gelecekte bütün Xbox One oyunları 1080p ve 60 fps olabilir mi? Yorumlarınızı bekliyoruz.


admin

0 Comments

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir