Yeni Tomb Raider sadece Xbox One için gelebilir


105

tomb_Raider_2015

Rise of Tomb Raider’ın ilk başta sadece Xbox One için çıkış yapacağı daha önce bize gelen resmi bilgiler arasındaydı; ancak sonrası için bir açıklama yapılmamıştı. Tüm oyuncular GTA V’in bile çıkmayacak denmesine rağmen PC’ye geldiğini görünce yeni Tomb Raider’ın da diğer platformlara gelmesine kesin bir gözle bakıyordu; ancak analistler böyle düşünmüyor. Billy Pidgeon, Tomb Raider’ın PS4’te alternatifinin çok olduğuna, bu yüzden sadece Xbox One’da kalma olasılığının yüksek olduğuna dikkat çekti.

“AAA bir oyun için bütçenizi 100 milyon dolar olarak belirlerseniz bu kar için kabul edilebilir bir miktardır. 5 ile 10 milyon arasındaki bir satış başarısı sizi kolayca kara geçirebilir. Microsoft ve Square Enix’in amaçladığı şey bu. Oyunu tek bir platforma çıkartarak ve o platformun ciddi bir exclusive oyunu olmamasını avantaja çevirmek istiyorlar. Böylece 2013’te çıkan ilk oyundan çok daha fazla kar yapmayı planlıyorlar.”

Ne olur bilmiyoruz ama Billy Pidgeon’ın söyledikleri hiç de mantıksız değil. PlayStation 4’e çıkacak bir Lara Croft’un yığınla alternatif oyunu olabilir ama Xbox One’a çıkması halinde kesinlikle o platformda alternatifsiz olacaktır.


admin

0 Comments

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir