PC’de Xbox One oyunları oynamak


89

DirectX 12’nin yayımlanmasıyla birlikte PC oyuncularını oldukça iyi gelişmeler bekliyor. Özellikle Xbox One oyuncularını sevindirecek bir detay var ki, PS satın alanlar, Xbox almadıklarına bin pişman olabilirler. Gelen bilgilere göre, yani bugün yapılan resmi açıklamalara göre PC üzerinden Xbox One oyunlarını oynayabiliyor olacağız.

Bugün ise geçtiğimiz ay duyurulan ve Xbox One sahiplerinin oyunlarını PC veya tablet üzerinde oynamasına izin veren “Game Streaming” özelliği aktif edildi. Windows 10’un Insider Preview sürümünde test edebileceğiniz bu özelliği, Xbox One üzerinden “Settings > Preferences > Allow game streaming to other devices” yolunuzu izleyerek aktif edebilirsiniz. Bu işlemi tamamladıktan sonra ise Windows 10 üzerinden Xbox uygulamasını çalıştırıp, “Connect > Add a device” diyerek Xbox One’ınızı bilgisayarınıza tanıtabilirsiniz.

Bu arada oyunları oynayabilmek için Xbox One veya Xbox 360 koluna ihtiyacınız olduğunu da belirtelim. Klavye ve Fare desteği gelip gelmeyeceği ise şuan için meçhul.


admin

0 Comments

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir