The Witcher 3, PC’de satış rekoru kırdı


100

the_witcher_3

2015 yılının kuşkusuz en çok beklenen oyunlarından biri olan The Witcher 3, yaklaşık 3 hafta öncesinde PC oyuncularıyla buluşturuldu. CD Projekt tarafından geliştirilen oyun, geride bıraktığımız 2 hafta içerisinde 4 milyondan fazla satış elde etmiş. Geliştirici firma tarafından teşekkür babında açıklanan bu değerden de anlaşılıyor ki, The Witcher serisi, daha önce elde etmemiş olduğu bir sürede rekor satış altına imza attı. Aşağıda izleyecek olduğunuz fragmanda satış değerlerini daha net olarak görebilirsiniz.

Genelde konsollar PC satışlarının 2 katı gibi (hatta daha fazla) rakamlara ulaşırken The Witcher 3’ün PC satışları 1.3 milyona ulaşmış durumda. Bu gerçekten inanılmaz. 693 bin kişi oyunu CD Projekt’in platformu GoG Galaxy’den oynamayı tercih ederken, 613 bin kişi de diğer oyun platformlarından The Witcher 3 oynamış.

Son olarak, neden mi 1.3 milyon PC için inanılmaz bir rakam? Çünkü oyunun herhangi bir kopya koruma sistemi bulunmuyor. GoG’dan edineceğiniz bir oyunu tüm dünya hiçbir ücret ödemeden oynayabilir.

DRM’ye mecbur olduklarını düşünen diğer firmalara duyurulur.


admin

0 Comments

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir