Xbox One 2014’te ne kadar sattı?


90

xbox_one

Geride bıraktığımız sene satışa sunulan yeni nesil oyun konsolları yarışının ilk döneminde bildiğiniz gibi Sony, Microsoft’u ezmeyi başarmıştı. PlayStation 4’ten 100 dolar daha pahalı bir fiyatla satışa sunulan Xbox One, bir de çözünürlük sorununa sahip olunca oyuncular tarafından geri plana atılmıştı. Ancak Kasım’da başlayan 50 dolarlık indirimle birlikte Xbox One’ın da satışları patladı ve istenilen sonuçlar elde edilmeye başlandı. Gelen bilgilere göre 2014 içerisinde 10 milyon tane Xbox One satılmış.

Bu gerçekten inanılmaz bir gelişme. Böylece Microsoft, Sony’den sadece 3.5 milyon satış geride olmuş oluyor. Geçtiğimiz Eylül’de piyasaya çıkan PlayStation 4’ün 13.5 milyon satışla yılı kapaması hayli konuşulmuştu.

Elbette, bu noktada hikayenin doğru olup olmadığını sorgulamak gerekiyor. Bu olayı duyuran yer VGChartz oldu. Kaynak ise yine VGChartz. Konu hakkında link veya başka bir hikaye aradığınızda yine VGChartz. Yurt içi veya yurt dışında başka hiçbir sitede konuyla ilgili haber yok.

Peki haberin doğru olma ihtimali? Aradaki büyük farkın böylesine kısa bir zamanda kapanmış olması ihtimal dahilinde değil gibi görünüyor.

Neyse, biz biraz daha bekleyelim. Nasılsa kokusu yakında ortaya çıkar.


admin

0 Comments

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir