Xbox One oyunları ertelenebilir


89

xbox_one_game

PlayStation 4’e karşı en büyük kozu exclusive oyunları, yani sadece kendi için çıkış yapan oyunları olan Xbox One, önümüzdeki sene büyük bir trafik içinde bulacak kendini. Yeni nesil konsolun oyunlarının çıkması geç tarihlere atılmıştı daha sağlam olması için. Ancak neredeyse tüm Xbox One oyunlarının 2015 içine çıkış tarihi vermesi Patron Phil Spencer’ı telaş içine sokmuş. Geçen gün bir açıklamada bulunan Spencer, 2015’te birçok oyunun çıkacağını ve bu trafiği engellemek için bazı oyunların çıkış tarihini erteleme ihtimallerinin bulunduğunu dile getirdi.

“Bu seneki sonbahar ve kış dönemi oyunlarında herhangi bir sıkıntı yaşamıyoruz ama önümüzdeki sene ne yapacağımız hakkında en ufak bir fikrimiz bile yok. Önümüzdeki sonbahar o kadar sıkışık bir oyun takvimiz olacak ki, istemeden de olsa bazı exclusive oyunlarımızı ertelemek zorunda kalacağız.”

Bildiğiniz gibi Xbox One için en büyük kozları olan Halo 5: Guardians ve Rise of the Tomb Raider, önümüzdeki sonbahar döneminde piyasaya sürülecek. Öte yandan Quantum Break, yeni Crackdown oyunu ve Scalebound’un da aynı döneme denk geliyor olması, yetkililerin takvimi yeniden düzenlemesine neden olacak. Bunlara ek olarak, her sene sonbahar aylarında tüm konsollara çıkan oyun serilerinin de geleceği düşünülünce, Microsoft yetkililerinin haklı oldukları ortaya çıkıyor. Bakalım Microsoft hangi oyunları ertelemeyi göze alacak.


admin

0 Comments

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir