Nintendo’dan yeni konsol gelebilir!


92

nintendo_konsol

Geride bıraktığımız senenin güz döneminde Microsoft ve Sony yeni nesil konsollarını biz oyuncularla buluşturmuştu. Gayet iyi satış değerleri elde eden iki firmaya rağmen Nintendo’nun sessizliği halen büyük bir ısrarla devam etmekte. Ancak yabancı kaynaklı bir oyun sitesi Nintendo’nun şu anda PS4 ve Xbox One’dan çok daha gelişmiş, yeni nesil bir oyun konsol sistemi üzerinde çalışmalarına başladığını iddia etti. Her konsolunda yenilikçi yanını gözler önüne seren Nintendo’nun yine aynı işin altına imza atması beklenmekte.

Şu an için Wii U kullanıcılarının, konsollarından en iyi verimi almaları için elinden geleni yapmaya çalışan Nintendo’nun, ülkemizde değeri bilinmese de yurt dışında çok büyük bir potansiyel barındırdığı da bir gerçek.

PlayStation 4 ve Xbox One’ın kıyasıya mücadelesini uzaktan izleyen ve her zaman onlardan daha fazla satış ve kâr elde eden Nintendo firmasının ummalı bir araştırma içinde olduğu, gerçekten yeni nesil sıfatını hak edecek bir projeye imza atmaya hevesli oldukları da belirtilenler arasında. Şimdiden yeni Nintendo konsolunun isminin ne olacağı konuşulmaya başlandığını ve hatta internette bazı isim önerilerinin de olduğunu belirtelim.


admin

0 Comments

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir