3DS’in devamı ne olacak?


82

nintendo_3ds

Oyun konsollarında değil de el konsollarında daha başarılı işlerin altına imza atarak tüm oyuncuların saygınlığını fazlasıyla kazanmış olan Nintendo, normal şartlar altında her iki senede bir yeni ürününü satışa sunuyordu. Geçtiğimiz sene yeni Nintendo 3DS bizlere tanıtılırken yeni ürünün önümüzdeki sene, 2015’te gelmesi bekleniyordu. Ancak ortaya atılan iddialar Nintendo’nun kararını değiştirdiği yönünde.

Oyun dünyasına dair her şeyin konuşulduğu, içeriden kaynağı olanın bilgi sızdırdığı ünlü oyun forumu NeoGAF’ta yorum yapan bir kullanıcıya göre Nintendo bir sonraki el konsolu için çalışmalara başladı. Ev konsolları söz konusu oldu mu son dört neslin üçünde başarıdan uzak kalan Nintendo, bildiğiniz gibi el konsollarında ise rakip tanımıyor. Normalde 2 senede bir yeni bir el konsolu varyasyonunu tanıtan Nintendo’nun (DS, DSi, DSi XL, 3DS, 3DS XL, 2DS vb.) aslında seneye yeni bir varyason tanıtmasını bekliyorduk, fakat gelen dedikodular bunun konsol gücüne sahip, yepyeni bir mobil platform olduğu yönünde.

NeoGAF’taki wsippel ullanıcısının haberini yapan PlayerEssence sitesi de bu tip duyumlar aldığını kaydetti. Nintendo böyle bir şeyi açıklayacaksa (ki erken olduğunu düşünüyoruz) bunun yeri E3’tür. Zaten dedikodular da henüz sadece SoC (System on Chip – bir bilgisayarın tüm kısımlarını tek bir çipe entegre eden mikroçip) için üretici aradığı yönünde. Bir de bu platformun yeni nesil bir Pokémon oyunu ile çıkacağının söylendiğini de belirtelim. Bakalım işin aslı ne çıkacak?


admin

0 Comments

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir