2015’te çıkacak oyunlar


82

games

2014’ün artık neredeyse sonuna geldik ve çıkışını beklediğimiz çoğu oyunlar bunu gerçekleştirdi. Sıra geldi önümüzdeki seneye, 2015’te çıkacak oyunlara. Bu yılın en bomba oyunu olarak GTA V’i tabi ki gösterebiliriz. Önümüzdeki sene ise yine fazla iddialı ve güzel temalara sahip olan oyunlar bizleri bekliyor. Biz de en çok beklenenlerin bir listesini sunduk aşağıda sizlere. Oyunların artık her platformda çıkış yapması biz oyuncular için en güzel gelişmelerden biri olarak değerlendirilirken yine 2015’te de fazla bir oyun sizin platformunuz dışında kalmayacak; tek oyun dışında.

Dying Light
Zombi temasından sıkılmaya başlamış bile olsanız, 2015 yılında yine zombi doğramaya devam etmenizi sağlayacak olan Dying Light’ı oynamak için çok mühim bir sebebiniz var; Türkiye’de geçecek olması! Yayımlanan ilk videolarında, “Bana burası sanki bir yeri anımsatıyor…” diyen bizlerin haklı olduğu, yapımcılar tarafından paylaşılan “Harran” videosu ile ortaya çıkmıştı. Kurtuluş Savaşı’ndan bu yana en büyük kargaşanın yaşanacağı, Şanlıurfa’nın Harran yöresinde hangi Türk oyuncu yer almak istemez ki? Nasıl ki Kuva-yi Milliye, Fransız ordusunu püskürtmeyi başardı, 2015 yılında da sanal olarak yaşanacak olan İkinci Urfa Muharebesi’nde biz oyuncular da pasaklı zombileri vatanımızdan kovuşturacağız.

Evolve
Önümüzdek
i yılın en büyük sürprizinden birini Evolve yapabilir gibi gözüküyor. Tıpkı Left 4 Dead oyununda olduğu gibi, Evolve’da da 4 kişilik bir ekip ve dev bir yaratık arasında geçen amansız bir mücadeleye tanık olacağız. Maceradaki dev yaratığın bir oyuncu tarafından yönetiliyor olması oyun dünyasında devrim niteliğinde bir gelişme. Bugüne kadar hep dev yaratığın karşınıza geçip topla, tüfekle, bombayla saldırırken bu sefer yaratık olup zavallı minik insanların canına okumanın keyfine varacağız. Evolve çok büyük bir potansiyele sahip ve bu potansiyeli gerçeğe dönüştürebilmesi için oyuncularla dev yaratık arasındaki dengeyi çok iyi kurması gerekiyor. Evolve’un 2015 yılında büyük sükse yapması muhtemel. PC, PlayStation 4 ve Xbox One için geliştirilen Evolve’un çıkış tarihi 10 Şubat 2015.

Tom Clancy’s The Division

Massive Entertainment tarafından geliştirilen ve yapımcı firmanın ismi gibi devasa boyutta olması beklenen Tom Clancy’s The Division, 2015’in en çok merak edilen oyunlarından biri. Para aracılığı ile yayılan bir virüsün ardından tüm modern yaşamın çöküşü konu alınan oyunda, ABD tarafından (onlar da olmasa halimiz nice olur!) kurulan “Division” isimli organizasyonun bir ajanını kontrol edecek ve diğer gruplarla mücadeleye gireceğiz. Devasa online çoklu oyuncu modları içerecek olan Tom Clancy’s The Division, takım halinde savaşlara da imkan verecek.PC, PlayStation 4 ve Xbox One için geliştirilen Tom Clancy’s The Division’ın 2015 yılında çıkması planlanıyor.

Quantum Break

Remedy Entertainment tarafından geliştirilen Quantum Break; Max Payne, Max Payne 2: Fall of the Max Payne ve Alan Wake gibi önemli yapımların hikaye yazarı tarafından kaleme alınmış. Her zaman olduğu gibi işlerin kötü gittiği bir bilimsel deneyin ardından etkilenen ve süper özel güçler kazanan karakterler arasında geçen bir oyun olacak. Quantum Break’te zamanı kontrol etme, geleceği görme gibi üstün yeteneklerin kullanılabildiği söylenmişti. Hatta hikayesi yazılırken, CERN’de görev yapan bilim adamlarından da referans alındığı ve teorik fizik kurallarına uygun biçimde tasarlandığı belirtildi. Sadece Xbox One için hazırlanan Quantum Break, 2015’in sonuna doğru piyasaya sürülecek.

Star Wars: Battlefront

George Lucas, ” Uzun zaman önce, uzak bir galakside…” cümlesini ilk yazdığında, günü birinde on yüz bin milyon tane filme, diziye, oyuna, animasyona ve çizgi romana konu olacağını düşünmüş müydü acaba? Dünyanın en popüler isimlerin biri olan Star Wars’un uzun zamandır beklenen ve DICE tarafından da geliştirildiği için beklentilerin yüksek tutulduğu Star Wars Battlefront, devasa boyuttaki haritaları ve açık dünya teması ile gelecek. Sadece silahlarla değil, aynı zamanda ünlü Star Wars araçlarıyla da savaşlara dahil olabileceğiz. Frostbite 3 grafik motoru ile geliştirilen Star Wars: Battlefront; PC, PlayStation 4 ve Xbox One için 2015 yılının sonunda piyasada olacak.

Bloodborne

Duvara fırlatılan kumanda kollarının, kırılan klavye tuşlarının ve yumruklanan monitörlerin yegane sorumlusu; zor oyun yapmayı huy edinen From Software’in yeni oyunu Bloodborne, 2015’in en çok merak edilen oyunların biri. Karanlık bir atmosfer, acımasız düşmanlar, defalarca görülecek “YOU DIED!” uyarısı ile PlayStation 4’lerimize konuk olacak Bloodborne, Souls serisine benzer bir oyun sistemi sunacak. Kendine has karakter modellemeleri ve gotik tarzdaki mekan tasarımları ile dikkat çeken Bloodborne, 25 Mart 2015’te sadece PlayStation 4 için piyasada olacak.

Final Fantasy XV

Kıyamet kopmadıkça bitmeyecek oyun serilerinin başında gelen Final Fantasy’nin yeni ve oldukça geliştirilmiş olan sürümü Final Fantasy XV de 2015’in en merak edilen oyunlarından biri. Son haftalarda gösterilen videolarının ardından, açık dünya temalı olmasıyla ve önceki bölümlere göre çok daha geliştirilmiş grafikleri ile dikkat çeken Final Fantasy XV, aksiyon yüklü oyun yapısı ile de seriye yenilik getirme amacında. Xbox One ve PlayStation 4 için geliştirilen Final Fantasy XV 2015 yılında çıkacak. Tam tarihi ise henüz belli değil.

Metal Gear Solid V: The Phantom Pain

Büyük üstat Kojima Reis’in oyun dünyasına armağan etmeye hazırlandığı Metal Gear Solid V: The Phantom Pain’in 2015 yılında çıkıyor olması bile 2014’ten daha iyi bir yılın bizi beklediğini kanıtlıyor zaten. Oyun dünyasının en büyük fenomenlerin biri olan Metal Gear serisinin yeni nesil sürümü pek çok yenilik ile birlikte gelecek. Açık dünya temalı biçimde karşımıza çıkacak olan yeni Metal Gear Solid, kullanılan ekipmanlar ve yeni oyun tarzı ile de seride keskin bir dönüş yapma eğiliminde. Oyuncuların kendi üslerini kuracağı, görevleri pek çok farklı yöntemle bitireceği Metal Gear Solid V: The Phantom Pain’in geliştirilmiş grafikleri de adından söz ettirecek gibi duruyor. Metal Gear Solid V: The Phantom Pain; Xbox 360, Xbox One, PlayStation 4, PlayStation 3 ve PC için 2015 yılında satışa sunulacak.

The Witcher 3: Wild Hunt
Nasıl ki oyun yapımcılarından
bahsedildiğinde üstat Kojima’ya saygı duyuyorsak, oyun kahramanları arasında da Rivialı Geralt’ın adı geçtiği anda hemen toparlanmak ve esas duruşa geçmek gerekir. Kılıcını kınından çıkarmasına gerek kalmadan sadece bakışları ile bile düşmanlarına yeterince korku salan Geralt’ın yeni macerası 2015’in hemen başında bizlerle buluşacak. CD Projekt Red’in, The Witcher 3: Wild Hunt için çıkacak tüm DLC’lerin bedavaya sunacağını açık açık belirttiği, “Ne yani? Bir de DLC’den para mı alsaydık?” diye karakterini de ortaya koydukları yeni yapımları, en çok beklenen oyunlar listesini başını çekiyor. PC, PlayStation 4 ve Xbox One için geliştirilen The Witcher 3: Wild Hunt’ın çıkış tarihi 24 Şubat 2015.

No Man’s Sky

Eminim listenin başında bu oyunu görünce şaşırdınız. Hatta belki de yazıyı okumayı bırakıp hemen yorum kutucuğuna davrandınız bile!

Lütfen, “Artık bu siteye güvenim kalmadı!”, “Böyle liste mi olur?”, “Bu ergen Emre’yi nereden buldunuz?”, “Özgür, Murat, Ceyda, Mert ve saz arkadaşlarını derhal geri getirin, yoksa lanet olası tarayıcıyı kapatıyorum!” yorumlarını yazmadan evvel bir soluklanın da sözlerime bir kulak kabartın.

Britanya asıllı Hello Games tarafından geliştirilen No Man’s Sky, 2015 yılının en büyük sürprizi olmaya aday. Sadece belli bir türe değil, tüm oyun tarihinin en enteresan ve en büyük fikri ile kaşımıza geliyorlar. Eğer No Man’s Sky’ın yapımcıları hedeflerine ulaşırsa, bugüne kadar yapılmış en büyük oyun haritasını bize sunacaklar. Karşımıza keşfedilmeyi bekleyen koskoca bir evren var. Haritanın belli bir sınırı yok ve biz ilerledikçe tüm galaksiler, yıldız kümeleri, gezegenler tamamen bize özel biçimde işlemci tarafından oluşturuluyor. Her kullanıcı içi ayrı bir oyun tecrübesi sunacak olan No Man’s Sky’da ulaştığımız gezegenlerde ilginç yaşam formları ile karşılaşabileceğiz. Tamamen bir bilinmeze yolculuk olan No Man’s Sky, 2015’in en enteresan oyunu olmak için 1 numaralı aday olarak gösterilebilir. Akıl almaz büyüklükteki oyun alanında hiç yükleme ekranı ile karşılaşmayacak olmamız da şaşırtıcı öğelerden biri.

Sadece PlayStation 4 için geliştirilen No Man’s Sky, 2015 yılında büyük bir patlama yapabilir. Yapımcılar oldukça iddialı oldukları için çuvallama ihtimalleri de var elbette. Kısacası Hello Games, 2015 yılında ya vezir olacak ya da rezil…


admin

0 Comments

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir