Mass Effect 4 için heyecan dorukta


92
mass Effect 4

mass_Effect_4

E3, her zaman oyun dünyasının en önemli fuarı olmuştur. En önemli oyunlar burada açıklanıyor, en büyük geliştiriciler burada standlarını kuruyor. Bu sene de yine gerçekleşecek olan E3 Fuarına pek de fazla bir şey kalmadı; yakında tamamlanacak. Fuarın en çok beklenen oyunlarından bir tanesi Mass Effect 4, belki de tüm ilgi bu oyunun üzerinde olacak. Bethesda Studious’un ilk defa kendi konferansını düzenleyecek olması da fuarın dikkat çeken farklı bir yanı iken bakalım Mass Effect 4’e dair neler açıklanacak.

Mass Effect serisi özelikle ikinci oyunla beraber oynanış mekaniklerini çok iyi hale getirmiş olsa da ortada hep büyük bir problem vardı: Oyunun gerçekten de çok kolay olması. Mass Effect 3’ün çoklu oyuncu kısmı olmasa, hikaye içerisinde bir kez bile oyunu rahatça bitirebilmeniz mümkündü. Hatta bu durum yüksek zorluk seviyeleri için de geçerliydi.

Bioware’dan Jos Hendriks’in attığı tweet’ler oyunun belki de en zayıf özelliğine açıklık getiriyor. Günümüzde From Software oyunlarının uyguladığı “oyuncuya meydan okuyan oyun” mantığı bir nebze olsun Mass Effect’e de sıçrayacak gibi görünüyor.

Jos’un attığı tweet’lere göre yeni Mass Effect’in düşmanlarının şakası yok! Eğer söyledikleri gerçekse ve Mass Effect nihayet sağlam bir zorluk seviyesi sunarsa gerçekten de harika olabilir.


admin

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir