Mass Effect 4 çıkış tarihi


87

Mass Effect 4

FPS oyunların en sevilen serilerinden biri olan Mass Effect, bu vakte dek çıkardığı 3 oyunla gayet beğenildi ve her zaman bir sonraki oyun ile hikaye için bizleri merak içerisinde bıraktı. Şimdi de dördüncü oyun için bir takip içerisindeyiz. Geçtiğimiz gün Mass Effect’in geliştirme direktörü oyunu öven açıklamalarda bulundu Twitter üzerinden; bu da oyunun kısa zaman içerisinde çıkacağının bir ipucu olarak algılandı tabi ki ve ilk tahmini tarih de internetteki yerini aldı. Söylentilere gör Mass Effect 4 çıkış tarihi 2016’nın yaz ayları.

Ayrıca genellikle bu tip bilgileri sızdıran Shinobi602 adlı kullanıcı da Mass Effect 4’ün olası çıkış tarihinin 2016 baharında çıkabileceğini ve 2017’ye sarkmayacağını belirtti. EA’in herhangi bir çıkış tarihi belirlemediği, ancak 2016 ortasını hedeflediğini söyledi. Analizlere bakacak olursak EA her sene 2 adet sağlam markayı oyuncularla buluşturuyor. Battlefield 5 2016 ‘nın son çeğreğini hedeflediğine göre Mass Effect’in de aynı yıl öncesinde bir çıkış yapma olasılığı yüksek.

Ayrıca Battlefield 4 ve Need For Speed Rivals da bu şekilde çıkış yapmışlardı. Tabi her oyunda erteleme olması muhtemeldir fakat bu oyunun 2012 yılından beri geliştirildiği düşünülürse önümüzdeki sene bir Mass Effect oyunu görme şansımız artıyor. EA’in çıkış grafiklerine bakacak olursak oyun 2016 Mart ila Kasım ayı arasında bir tarihte çıkış yapacak. Bu süreler genelde AAA oyunlarının çıkış yaptığı zamanlar.

Ayrıca oyunun yapımcısı Michael Gamble’ın da söylediklerine göre oyunun temel taşları yerine oturmuş ve yapım aşamasında belirli bir noktaya gelmiş. Bundan sonra artık iş oynanış mekaniklerini düzeltmeye ve diğer detaylara kalmış. Mass Effect 4 henüz kesinleşmese de büyük olasılıkla yalnızca PS4, Xbox One ve PC için çıkışını yapacak.


admin

0 Comments

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir