PS4 Firmware 2.0 Sorunları


84

ps4_firmware_2

Geride bıraktığımız hafta biz oyuncularla buluşturulan PlayStation 4 için Firmware 2.0 güncellemesi bildiğiniz gibi birçok soruna sebebiyet vermişti. Hani biz güncellemeyle birlikte gelecek olan güzel özelliklerin keyfini sürmeyi düşünüyorduk, ancak şu anda konsolunu açamayanlar bile var. Bu yazımızda PS4 Firmware 2.0 sorunlarının hepsini bir arada topladık. En büyük sorun konsolun bekleme moduna alınmasından sonra açılmaması olarak gözüküyor. Yani uzaktan bağlantı ya da yeni paylaşım opsiyonlarını kullanmadan önce sorunların geçmesini bekleyeceğiz.

Firmware 2.0’ın yayınlandığı gün yaşanan bağlantı sorunları normal karşılansa da, oyun yapımcılarından henüz 2.0 güncellemeleri gelmemesinden dolayı, bazı oyunlarda takılma ve yavaşlama gibi sorunlar da yaşanmıştı. Özellikle PSN ile bağlantı kopması yaşandığına dair, dünyanın dört bir yanından sorunlar rapor edildi. En son belirtilen sorun ise hepsinden kötü. Reddit üzerinde paylaşılan bilgiye göre, PlayStation 4’ünüzü kapatmak yerine bekleme moduna alır ve uzun süre işlem yapmazsanız, konsolunuz bir daha hiç açılmayabilir!

Reddit üzerinden bir kullanıcı, konsolunu bekleme moduna alıp uyuduğunu, sabah kalktığında ise konsolun çalışmadığı belirtti. Üzerinde pek durulmayan bu sorun başka kullanıcılar tarafından da bildirilince iş ciddiye bindi. Bazı kullanıcılar, konsollarının uyku modunda uzun süre kalmasının ardından verilerini kaybettiğini de iddia etti. Şu an için resmi bir açıklama ya da güncelleme yok ama bizim size tavsiyemiz, konsolunuzu uzun süre uyku modunda bekletmeyin. Gerekirse doğruca kapatın.


admin

0 Comments

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir