PS4 hacklendi!


71

ps4_hacked

Satışa sunulduğu günden bu yana Xbox One’a sürekli üstünlük kurmayı başarmış olan PlayStation 4’te büyük bir açık ortaya çıktı. Şu anda PS dünyası, konsola yeni gelecek olan yazılım güncellemesi Firmware 2.0 hakkında görüşler bildirmeye ve beklentiler içerisinde olmaya devam ederken iki azimli hacker sonunda PS4’ün sistemini kırmayı başardıklarını açıkladı ve biz de kolaylıkla kırabilelim diye hack dosyalarını bizlerle paylaştılar. Sony yetkililerinin bu duruma acilen el atması gerekiyor tabi ki, bakalım güncellemeden önce başarılabilecek mi?

“nas” ve “proxima” isimli hackerların oluşturduğu sistem, PlayStation 4’ün internet tarayıcısındaki bir açıktan faydalanıyor. Hazırladıkları HTML dosyası ve javascript kodu ile beraber, konsol içerisindeki tarayıcının açığını kullanan hackerlar, sistemin içerisindeki kaynak dosyalarına ulaşabildiler. Hatta bunu o kadar rahat biçimde yaptılar ki, her PlayStation 4 kullanıcısının kendi konsolunu hackleyebilmesi için, hazırladıkları hack dosyasını da internet üzerinden paylaştılar.

Şu an için çok bir sorun oluşturmasa da bu açık üzerinde çalışmaya devam edecek hackerlar, yakında konsolun yazılımı üzerinde diledikleri gibi at koşturabilirler(!). Özellikle Firmware 2.0 güncellemesi arifesi böyle bir durumun yaşanması, Sony’nin hemen olaya el atması gerekliliğini de ortaya koyuyor. Eğer Firmware 2.0 ile tarayıcıdaki açık kapatılmazsa, hackerlar elini kolunu sallaya sallaya konsolu hackleyebilirler.

Bakalım önümüzdeki günler neler gösterecek?


admin

One Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Ben ps4 de psn hesabi acmak istiyorum fakat yukleniyo yukleniyo hata kodu veriyo. Bundan dolayi midir?