Persona 5’ten yeni detaylar


84

Persona 5

Bu senenin kış aylarında bizlerle buluşturulacak olan Persona 5’ten yeni haberler geldi. Uzun süredir hakkında yeni bir bilgi paylaşılmayan oyun çıkışını sadece PS3 üzerinde gerçekleştirecekken yeni nesil oyun konsollarına çıkıp çıkmayacağı hakkında henüz hiçbir açıklama yapılmış değil. Oyunun pek bilinmediğini kabul edebiliriz, ancak beşinci oyunla birlikte büyük bir etki yaratması da gündemde. Zira gayet iyi bir hikayeyle birlikte geliyor bu sefer.

Resmi Persona dergisine röportaj veren serinin yönetmeni Katsura Hashino, Persona 5 ile ilgili şu açıklamalarda bulundu: “Daha fazlasını açıklamak için hazır olmamıza daha var, ancak yukarıda gördüğünüz resim sağlam tematik değerlere sahip bir oyunun yolda olduğuna dair içinizi rahatlatacaktır. Bugünün dünyasında hayatlarından hoşnutsuz olan ve sıkılmış insanların çoğunlukta olduğunu düşünüyorum. Çıkmaza girmiş durumdalar ve bir parçası olmaktan nefret ettikleri bir dünyaya zincirlendikleri için hareket edemiyorlar. Persona 5, bu açıdan özgürlükle ilgili bir oyun. Oyuncuların oyunu oynadıkları sürece bu hissi almalarını istiyorum. Yayınladığımız bu görsel de özgürlük anına ulaşana kadar biraz daha sabretmeleri gerektiğini anlatması açısından güçlü bir imge bence.”

Persona 3 ve Persona 4 oyuncularının kendilerini evlerinde hissedeceklerinin de üzerinde duran Hashino, aynı zamanda yeni oyunun kendisinden öncekilere göre tematik olarak daha ulaşılabilir olmasını dilediklerini de söylüyor ve ekliyor:

“Oyundaki karakterler, tamamen irade gücüyle bugünün sosyetesinde bizi yerimize zincirleyen ve boğan tabuları yıkmayı amaçlıyor. Oyuncuların oyunu bitirdikten sonra kendilerinde de bu gücü bulabilmelerini ve hayatlarına buna göre devam etmelerini istiyoruz.”

Persona 5, 2014’ün sonlarında yine bizi başına esir edecek gibi gözüküyor. Beklerken Persona 4: Golden’ı bir kez daha bitirelim bari…


admin

0 Comments

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir