PS4’te korsan oyun oynamak


83

ps4

Sony’nin en son konsolu PlayStation 4, satışa çıktığından beri hiçbir hacker tarafından kırılamamıştı ancak bu devrin de bir sonu geldi gibi gözüküyor. Brezilyalı bir ekip, PS 4 sisteminde zaten var olan bir sistemle birlikte oyunu kırmayı başardıklarını açıkladı ve bunu gösterdiler bile. Oyun Kardeşliği adlı sistem, PS4 için alınan bir oyunu farklı iki konsolda oynama şansı tanıyor oyunculara; bu da oyunun fiyatını yarı yarıya indirmek anlamına geliyor. 2’den fazla oyuncuya destek vermeyen sistemi kıran Brezilyalılar, istedikleri kadar konsolda oynama izni verebiliyorlar bir oyuna.

Donanımsal olarak konsola müdahale ederek, sabit diske diledikleri dosyayı aktarmayı başaran bu şahıslar, konsolun BIOS’una da yanlış bilgi göndererek faklı cihazlarda da oyunu oynanabilir hale getirmişler. Bununla da yetinmeyip 10 adet korsan PlayStation 4 oyununu, 100 dolardan satmaya başladıklarını belirten bir de ilan hazırlayan bu kişiler, internette yayılan duyurularından sonra bir anda meşhur oldular.

Baştan gerçek olduğuna ihtimal verilmeyen bu durumun Sony tarafından takibe alınmasının ardından işin ciddiyeti de ortaya çıkmış oldu. Sony, ilanları hazırlayan mağazalarla doğrudan temasa geçip, hukuki işlem başlattığını duyurdu. Kısacası, kısmen de olsa PlayStation 4’ün kırıldığı aşikâr. Bakalım Sony, ortaya çıkan bu açığı kapatacak yazılım güncellemesini ne zaman hazırlayacak…


admin

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir