Microsoft’tan Minecraft değerlendirmesi


97

minecraft

Minecraft’ı aldıktan sonra oyunu ne yönde geliştirip geliştirmeyecekleri konusunda hiçbir zaman açıkça açıklamalarda bulunmayan Microsoft yöneticileri sonunda birkaç kaçamak verdi gibi gözüküyor. Geride bıraktığımız gün bir röportaj veren Xbox’ın patronu Phil Spencer, Minecraft 2’nin çıkıp çıkmayacağı hakkında gelen soruya çok zor cevap verip konuyu değiştirmeye çalıştı; bu da biraz niyeti belli etti gibi.

“Şu an için, Minecraft 2 çıkacak ya da çıkmayacak demek için çok erken. Bizim öncelikli hedefimiz, Minecraft oyuncularının oluşturduğu topluluğun fikirlerini ve beklentilerini öğrenmek. Oyundaki ihtiyaçları ve yeni olarak beklenenleri öğrenmemiz gerekiyor. Oyuncuların fikirlerini almadan yeni bir adım atmanın doğru bir karar olmayacağını düşünüyoruz.”

“Yaptığımız ve yapacağımız yeniliklerin, oyuncular tarafından %100 beğenilmesinin mümkün olmadığını biliyoruz. Elbette alacağımız kararları beğenenler de olacak beğenmeyeler de. Fakat yeniden söylemem gerekirse, bizim öncelikli hedefimiz oyuncuların fikirlerini almak. Şu an için odaklandığını tek ve yegane konu, oyuncuların fikirleri ve beklentileri…”

Phil Spencer kesin bir şey konuşmamış olsa da, oyuncuların beklentilerini ve şikayetlerini dinledikten sonra, yeni oyunları için kolları sıvayacakları kesin. Microsoft, eline geçirdiği bu büyük kozu mutlaka değerlendirmek isteyecektir.


admin

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir