Microsoft’tan Far Cry 4 hatası için açıklama


106

far_cry_4

Geride bıraktığımız hafta Xbox One için Far Cry 4’ü satın almış olan oyuncular, oyunu satın aldıktan sonra markete baktıklarında oyunun kaldırıldığını görmüşlerdi. Bir anda tüm oyuncuları şaşkına çeviren bu durum için Microsoft’tan açıklama geldi. Gelen bilgilere göre oyun marketten kaldırılmış olsa bile oyuncular satın aldıkları oyunları istedikleri zaman indirebilirler. Far Cry 4’ün başına gelmiş olan olay ise sadece bir hataymış ve giderilmiş de; yani oyun markette halen bulunuyor.

“Eğer müşteriler bir oyuna zaten sahipse, indirme geçmişine giderek oyunu yeniden indirebilirler. Bu durum, oyun Xbox Store’dan kaldırılmış veya artık satın alınamıyor olsa bile değişmez.”

Açıkça görülüyor ki DRM sistemi Xbox 360 ile neredeyse aynı işliyor. Oyuna bir kez sahipseniz, onun marketteki durumu hiçbir şekilde sizi ilgilendirmiyor.

“Pazartesi günü bazı kullanıcılarımız Farc Cry 4’ün dijital versiyonuna erişemediler. Bu sadece bir hataydı ve hatayı düzeltmiş durumdayız.”

Microsoft, DRM sistemi hakkındaki bu açıklamayı VideoGamer’a yaptı. Aynı kurum, yine hata ile ilgili Ubisoft’un da kapısını çalmış ama Ubisoft herhangi bir açıklama yapmayı reddetmiş.


admin

0 Comments

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir