Garry Newman: “Ben de satardım”


89

minecraft

Birkaç gün önce bilişim devi Microsoft’a 2.5 milyar dolar karşılığında satılan en çok oynanan MMO oyunlardan Minecraft, geliştirici ilk firmanın çalışanlarının kariyerine şimdilik son verse de iyi para kazandırdı. Oyun şu anda halen açık iken oyunculardan satın almaya tepki geliyor, bakalım oyun içinde radikal değişiklikler olacak mı? Bunla birlikte Minecraft’ın Windows Phone platformuna gelmesi de an meselesi gibi gözüküyor. Son olarak oyunu satan Minecraft geliştiricisi Persson’a Rust’ın yapımcısı Newman’dan destek geldi.

Microsoft’un Mojang’i satın alması oyun dünyasında oldukça büyük bir ses getirdi. Bildiğiniz gibi Mojang’in satılmasıyla Minecraft’ın yapımcısı Markus “Notch” Persson, firmadan ayrıldı ve Minecraft’dan tamamen elini ayağını çekti. Bu durum çoğu oyuncu tarafından eleştirilse de Garry’s Mod ve Rust’ın yapımcısı Garry Newman, Persson’a destek çıktı. ,

Newman yayınladığı bir blog yazısında şunları söyledi: “Bir bağımsız oyun geliştiricisi için her şey işe birini almasıyla değişir çünkü birden kendin dışında insanlar için sorumlu hale gelirsin.” Newman daha sonra kapanmasıyla 175 kişinin işsiz kalmasına neden olan Blitz Game Studios’u kast ederek “Onlar olmak istemeyeceğin insanlar.”dedi. Bu satıştan tüm Mojang çalışanlarının finansal olarak yararlandığını söyleyen Newman daha sonra şöyle devam etti: “Uzun lafın kısası ben de aynı şeyi yapardım.”


admin

0 Comments

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir