EA’den Titanfall açıklaması geldi


93

ea_logo

Bildiğiniz gibi Xbox One’ın çıkış oyunları arasında Titanfall da yer alıyor. Oldukça beğenilen oyun ancak PS4 üzerinde çıkışını gerçekleştirmemişti. Bu karar PS oyuncularını fazla üzerken bir geri adım da atılmayacak gibi gözüküyor. Bu vakte kadar bu kararın alınış nedeni olarak Microsoft’un bulut sistemine sahip olması gösterilmişti ve bu açıklamalar tatminkâr bulunmamıştı. Tam da tahmin ettiğimiz şeyleri EA CFO’su Blake Jorgensen açıkladı.

“Münhasırlık kararını aldığımızda, ki bir iki yıl önce oluyor, Xbox ve PlayStation’a dair bir satış tahmini yaptık ve kararımızı ona göre aldık. Bu karar ile ilgili içimiz hâlâ rahat” ifadelerini kullanan Jorgensen’in kast ettiği muhtemelen “Xbox daha çok satar” diye düşünmüş olmaları değil.

Jorgensen iki konsolun da Titanfall’ın çıkacağı tarihe kadar olan tahmini satış rakamlarını analiz edip, PlayStation’a çıkartmazsak ne kaybedeceklerini ölçtüklerinden bahsediyor olmalı. Bunu da kuşkusuz Microsoft’un münhasırlık için önerdikleri miktar ile kıyaslamışlardır.

Koskoca şirket, neyi nasıl yapacaklarını öğretmek belki abes, ama siz EA’in yanlış yaptığını düşünüyor musunuz? Finanssal açıdan konuşursak Titanfall PlayStation 3 ve 4’e de gelseydi daha çok kâr elde edilebilir miydi?


admin

0 Comments

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir