UOL BoaCompra, Türkiye pazarına giriyor


98

UOL BoaCompra

Çalışmalarını Brezilya merkezli sürdüren ve online oyun dünyasının en önemli isimleri arasında gösterilen UOL BoaCompra, Türkiye pazarına giriş yaptığını açıkladı. Türkiye MMO pazarı şu anda dünyada gelişime açık en büyük pazarlardan biri olarak gösterilirken hem oyun geliştiricilerinin hem de oyun dağıtıcılarının son dönemlerde ülkemize fazlasıyla yatırım yaptıklarına şahit olduk. UOL BoaCompra da 190’dan fazla oyunla çalışıyor ve oyun içi satışlarda da farklı pazarlama yöntemleri geliştirerek oyun sektörünü büyütme adına önemli işlerin altına imza atmış; bakalım Türkiye’de nasıl yatırımlarda bulunacaklar.

“İnternet penetrasyon oranlarının ve genişbant performansının kalitesini ve gelişimini sürdürdüğü Türkiye’de online oyunlar için talep hızla artıyor. Bu açıdan Türkiye, yaklaşık üç yıl önceki Brezilya pazarıyla ciddi benzerlikler gösteriyor” diye belirten UOL BoaCompra EMEA Bölgesi İş Geliştirme Müdürü Mario Baumann ekliyor: Bu girişimimiz, ortaklarımızın gelişmekte olan pazarlarda bizim tecrübelerimizden faydalanması ve Türkiye gibi büyük bir pazarda yatırım yapmaya başlamaları adına harika bir fırsattır.”

UOL BoaCompra portföyünde yer alan yerel ödeme seçenekleri mobil ödeme, banka havalesi ve yerel kredi kartları gibi en yaygın kullanılan yöntemleri içeriyor ve oyuncuların tercih ettikleri ödeme yöntemlerine kolaylıkla erişip kullanmalarını sağlıyor.

Bu gelişmeyi “Türk oyun topluluğu açısından muazzam bir adım” olarak değerlendiren UOL BoaCompra Türkiye Proje Müdürü Kürşat Altay Kalaycı: “Nihayet oyunculara Türkiye pazarında oyun sırasında ödeme işlemlerini yapabilecekleri elverişli bir ortam yaratılarak sektörün dinamikleriyle örtüşen çok önemli bir adım atılıyor. Bunu hayata geçirmekten ve Türk oyuncularına Batı dünyasındakine benzer erişim kolaylıklarını getirmekten ötürü büyük heyecan duyuyoruz.”

UOL BoaCompra şu anda halen Latin Amerika, Güney Avrupa ve Türkiye gibi geniş coğrafyalara yayılan piyasalarda 190’dan fazla oyun yayıncısı ve geliştiricisi ile oyunların gelir sağlayabilmesi için çalışıyor. UOL BoaCompra’nın en yeni ve kapsamlı ödeme hizmeti ile Türkiye pazarına giriş yaptığı haberi, şirketin Kolombiya, Peru ve Meksika pazarında doğru genişlemesine ilişkin duyuruların hemen ardından geliyor. Bu girişimler, şirketin dünyadaki oyun tutkunlarına en kapsamlı ödeme hizmetlerini sunma ve oyun geliştiricileri ile bölgelerine kendi oyunlarını getirmek isteyen yayıncılara uçtan uca çözümler sağlama hedeflerinin bir parç


admin

0 Comments

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir