Steve Ballmer’dan Xbox açıklamaları


95

steve_ballmer

Dünyanın en değerli firmalarından biri olan Microsoft’un CEO’luk görevini yürütmekte olan ve yakın zaman içerisinde görevinden ayrılacağını geçtiğimiz aylarda açıklayan Steve Ballmer’dan Xbox için samimi açıklamalar geldi. CNN’le bir röportaj yapan Steve Ballmer, Xbox fikrinin ilk kendisinden çıktığını ve sorumluluk almayı sevdiği için böyle güçlü bir projenin altına girdiklerini dile getirdi.

”Orjinal Xbox benim kararımdı” diyerek, öncesinde 6 ay boyunca Microsoft’un konsol pazarına yapacağı potansiyel bir sıçramanın araştırmasını yapmış. Sorumluluğa inanan biri olduğunu belirterek, Xbox ile karşılaştığı sorunlarla mücadele ederek sabırlı bir şekilde, sorumlulukları ile iyi bir noktaya gelebileceğine inandığını dile getirdi.

Microsoft Eğlence Cihazları bölümü başkanı Robbie Bach ise Microsoft’un daha önce içinde bulunmadığı bir alana Xbox ile girdiklerini ama mutlaka denemeleri gereken bir sektör olduğunu anladıklarını düşünerek bu yola çıktıklarını belirtti. Ardından ise dönemin stratejiler üzerine uzmanlaşmış olan Charles Fitzgerald: “Xbox için harcanmış milyarlar hakkında söylenebilirsiniz ancak bunu Sony ve diğer konsolların PC’lerinin ayağını kaydırmasına karşı yapılmış bir önlem olarak düşünürseniz o dönemde Windows PC’lerden gelen milyarlarla karşılaştırılınca, Xbox’a yatırım yanında ufak kalıyor” diyerek sözlerini noktaladı.

Bakalım ilerleyen günlere dair daha net ve daha ayrıntılı bir biçimde Xbox’ın yaradılış hikayesi’ne dair bir makale, belgesel gelecek mi? Şu an emekli olarak hayatına devam eden Bill Gates’in bu konu hakkındaki düşüncelerini daha çok merak ediyoruz.


admin

0 Comments

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir