Knight Online’da Türklere güvenlik


93

knight_online_logo

Gelmiş geçmiş en çok tutulan MMO oyunları arasında yer alan, bunun yanı sıra Türkiye’de de 20 milyondan fazla oyuncu kitlesine sahip olan Knight Online’a özel bir güvenlik sistemi geldi. Oyuncuların hesap güvenliğini artırmak adına NTT Game, One Time Password sistemini geliştirdi. Bu yatırım için 100 bin dolarlık bir para firmanın cebinden çıkarken artık oyuncuların hesaplarının çalınma riskinin daha da düşmüş olması gönüllere su serpiyor.

Tüm dünyada tutkunları olan ve sadece Türkiye’de 20 milyonu aşkın kullanıcısı bulunan, Knight Online için 100 bin dolarlık güvenlik yatırımı gerçekleştirildi. NTT Game, oyun dünyasındaki güvenlik sorunlarını önlemek için, büyük bir teknolojik gelişme olan OTP (One Time Password) sistemine yatırım yaparak, oyuncuların hesap güvenliğini yükseltti.

Türkiye’deki online oyun tutkunlarının en çok tercih edilen çevrimiçi rol yapma oyunlarından MMORPG*) biri olan Knight Online, milyonlarca kullanıcısının ortak endişesi olan hesap güvenliği konusunda büyük bir yatırım gerçekleştirdi. Kullanıcıların emek harcayarak, uzun uğraşlarla oluşturdukları hesaplarını güvence altına alan OTP (One Time Password) sistemi, kullanıcı bilgilerini elde eden kötü niyetli kişilerin, hesap üzerinde işlem yapmalarının önüne geçiyor.


admin

0 Comments

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir