Sangmyung Üniversitesi’nde PS4 oynayın


98

Sangmyung Üniversitesi p4

Okul denince akla ilk önce sıkıcı bir mekan gelir. Saatlerce vaktinizi harcadığınız ve çıktıktan sonra direkt olarak bilgisayar ya da konsol başına oturduğunuz bir mekan… Ancak Güney Kore’de bir üniversite bu tabuları yıkıp okulunun bir salonunu PlayStation 4 salonuna çevirdi. Sangmyung Üniversitesi, Sony ile yaptığı anlaşmayla birlikte öğrenci çekme konusunda çok mantıklı bir kararın altına imza attı = )

İnanması güç ama Güney Kore’deki Sangmyung Üniversitesi, Sony ile anlaşmaya girerek oyun endüstrisi için eğitim alan öğrencilerinin sınıflarını tıka basa PlayStation 4 ile doldurmuş. Bilgisayar oyunları tarihi, oyun grafikleri ve oyun müzikleri hakkında özel bir sınıf açarak, öğrencilerin PlayStation 4 ve PS Vita ile tanışması sağlanacak. Üstelik her öğrenciye de ayrı ayrı birer konsol verilmek kaydıyla…

Günün birinde yaman birer oyun geliştiricisi ya da profesyonel bir oyuncu olmaya aday gençler, özgürce konsollarını oynabildikleri için oyun dünyasına adım attıklarında 1-0 önde başlayacaklar. Ülkemizde böyle şeylerin hayal olduğunu bilsek de insan umut etmeden duramıyor.


admin

0 Comments

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir