PlayStation 4, ilk günden 1 milyon sattı


99

sony_ps4

Biz oyuncuların uzun zamandır beklediğimiz oyun konsolu olan PlayStation 4 sonunda geçtiğimiz gün Amerika’da çıkışını yaptı ve mükemmel haberleri bizlere ulaştı. Sony, yeni konsolun satışlarından endişe duyduğunu dile getirmişti ancak konsol sadece bir gün içerisinde 1 milyon satılmayı başardı ve bu satışlarla hem PS3’ü hem de PS2’yi geride bıraktı; yani yeni bir konsol satış rekoru geldi.

Bilindiği üzere Sony’nin yeni nesil konsolu Playstation 4′ün Amerika çıkışı geçtiğimiz günlerde gerçekleşmişti. Genel itibariyle Xbox 360 kullanıcılarının yoğunlukta bulundu Kuzey Amerika’da, Sony’nin yeni nesil konsolu erken çıkmasının da avantajıyla son derece başarılı satış rakamlarına ulaştı.

Sony’nin yetkili isimlerinden Shuhei Yoshida, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada Playstation 4′ün, Kuzey Amerika’da ilk 24 saat içerisinde 1 milyondan fazla sattığını onayladı.

Zaten yeni nesil konsollara olan ilgi, Haziran ayında gerçekleşen E3 interaktif eğlence ve oyun fuarından bu yana bir hayli fazlaydı. Fakat Microsoft’un evi diyebileceğimiz bir sahada Playstation 4′ün kısa sürede milyonlar seviyesine ulaşması beklenen bir durum değildi.

Playstation 4, Avrupa’da 29 Kasım’da, Türkiye’de ise 13 Aralık’ta satışa sunulacak. Cihazın ülkemizdeki etiket fiyatı ise 1399 TL olacak.


admin

0 Comments

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir