Korsancılar, geliştiricileri mahvetti!


97

Oyun sektörünün önüne geçilemez hızda büyüme azmini devam ettirmesi ne kadar geliştiricileri sevindirip ceplerini parayla doldursa da, başkaları, kötü niyetliler için de bir ekmek kapısı olduğunu belirtmek gerekiyor. Büyük ihtimalle oyun geliştiricileri kazanmaları gereken paranın yüzde 75’ini ceplerine koyabiliyorlar. Geçen senenin korsan oyun değerleri açıklandı da, cidden ben de üzülmedim değil 🙁

Tabi ki her sektör gibi, video oyunlarının da yasa dışı kazanç elde edenlerden ağır yaralar aldığı kabul edilebilir bir gerçek. Her yıl milyarlarca dolar kaybeden irili ufaklı yüzlerce oyun geliştiricisi, 2014 yılında da ağır bir kayıp yaşamış. Arxan Technologies isimli bir araştırma şirketi, 2014 yılında video oyunlarının korsan yollardan elde edilmesi yüzünde, şirketlerin toplamda 74 milyar dolarlık kayıp yaşadığını açıkladı.

2015 yılında bu zararın daha da artacağını tahmin eden yetkililer, korsan kullanımın önünü kesmenin tek yolunun, çoklu oyuncu içeriklerine yoğunluk vermek olduğunu belirttiler.


admin

0 Comments

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir