Yapımcı, oyunu Torrent’ten oyuncularla buluşturdu!


110

Bir önceki haberimizde korsan oyunların, oyun geliştiricilerine ne denli zarara uğrattığını sizlere aktarmıştık. Şimdi ise sıra geldi bunla ilintili başka bir konuya. Korsan oyun belası maalesef biliyoruz ki oyun sektörü var olduğu sürece devam edecek. Noodlecake Studios ise bu konunun önüne bir nebze de olsa geçebilmek için çok ilginç bir taktiğe başvurdu.

Noodlecake Studios, yeni oyunları Shooting Stars için oldukça ses getirecek bir eyleme imza attı. Hazırladıkları Shooting Stars isimli oyunu torrent sitelerine kendi elleri ile koyan yapımcılar, oyunu bu sitelerden indiren kullanıcılara küçük bir sürpriz hazırladı. Normal olarak oyunu açtıklarında hiçbir fark görmeyen korsan kullanıcılar, oyun içerisinde asla ama asla geçemeyecekleri bir boss ile karşı karşıya kalıyor.

Üstelik öldüklerinde de karşılarına şöyle bir mesaj çıkıyor: “Ölüm kötüdür değil mi? Ama bağımsız yapımları torrent’ten edinmek daha da kötüdür. Lütfen Shooting Stars’ı satın alarak bizlere destek olun,” diyor, yapımcılar. Daha önce de oyun dünyasında bu tip ince mesajlar görmüştük, ama işin içine bağımsız yapımcılar girince, elimizi biraz daha cebimize götürmemiz gerekiyor.


admin

0 Comments

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir